Diagnostyka nadwrażliwości zębów
Zaloguj się lub utwórz konto
Aby uzyskać dostęp do tego kursu i cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje nasza platforma, musisz się najpierw zalogować.
LogowanieNie masz konta? Możesz je utworzyć za darmo.
Utwórz kontoDlaczego warto utworzyć konto?
- Zyskujesz dostęp do stale rosnącej biblioteki kursów stomatologicznych obejmujących różne specjalizacje.
- Masz możliwość poszerzania wiedzy przy pomocy indywidualnie zaprojektowanych kursów.
- Udział w webinarach online zapewnia uzyskanie punktów edukacyjnych oraz certyfikatów ukończenia.
Zarejestruj się za darmo, to zajmie tylko chwilę!
Utwórz kontoNadwrażliwość zębiny to coraz częstszy problem z którym zgłaszają się pacjenci do gabinetu na skutek intensywnego, krótkotrwałego, przeszywającego bólu występującego po narażeniu na działanie bodźca zewnętrznego. Nadwrażliwość zębiny często doprowadza do znacznego dyskomfortu a także ogranicza spożywanie zimnych lub gorących napojów oraz pokarmów. Jak wynika z analizy publikacji naukowej przeprowadzonej przez Katrin Bekes i Christian Hirsch nadwrażliwość zębiny negatywnie wpływa na poziom i jakość naszego życia. Dlatego tak ważne jest aby właściwie zdiagnozować i leczyć tę dolegliwość, z zastosowaniem skutecznych i jak najmniej inwazyjnych metod.
Materiał edukacyjny pomoże:
- przedstawić sposoby diagnozowania i różnicowania nadwrażliwości zębiny
- wyodrębnić grupę pacjentów szczególnie narażonych na występowanie nadwrażliwości oraz przybliża metody leczenia tej dolegliwości
Ekspert

lek. dent. Ewa Siudak
Więcej wykładów lek. dent. Ewa Siudaklek. dent. Ewa Siudak – absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Doktorantka Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła program Masterclass ze Stomatologii Estetycznej na University College London oraz studia podyplomowe z zakresu Badań Klinicznych na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeszcze podczas studiów brała udział w międzynarodowych praktykach w King’s College London oraz Yerevan State Medical University. Jest pierwszą autorką artykułów naukowych dotyczących opieki stomatologicznej nad kobietami w wieku rozrodczym: „Zmiany w przyzębiu a proces zapłodnienia, „Interakcje doustnych środków antykoncepcji hormonalnej z lekami stosowanymi w stomatologii” oraz „Wpływ doustnej antykoncepcji hormonalnej na stan zdrowia jamy ustnej”. Autorka artykułów z serii „W Lupach Ewy Siudak” skierowane do młodych lekarzy dentystów oraz studentów stomatologii.
Dodaj komentarz