Nieprzyjemny oddech choroba
Zaloguj się lub utwórz konto
Aby uzyskać dostęp do tego kursu i cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje nasza platforma, musisz się najpierw zalogować.
LogowanieNie masz konta? Możesz je utworzyć za darmo.
Utwórz kontoDlaczego warto utworzyć konto?
- Zyskujesz dostęp do stale rosnącej biblioteki kursów stomatologicznych obejmujących różne specjalizacje.
- Masz możliwość poszerzania wiedzy przy pomocy indywidualnie zaprojektowanych kursów.
- Udział w webinarach online zapewnia uzyskanie punktów edukacyjnych oraz certyfikatów ukończenia.
Zarejestruj się za darmo, to zajmie tylko chwilę!
Utwórz kontoSzacuje się, że z powodu halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, cierpi nawet 50% ludzi na świecie. W piśmiennictwie opisywanych jest kilka synonimów halitozy: bad breath, fetor ex ore, fetor oris, oral malodor. [1, 2] Z biegiem czasu metody diagnostyki i leczenia zostały udoskonalone. Należy pamiętać, że występowanie halitozy jest dla pacjenta krępujące i uciążliwe i jeśli zgłasza on występowanie tego problemu, należy mu profesjonalnie pomóc, a najczęściej leczenie opiera się na wyleczeniu stanów patologicznych w obrębie jamy ustnej i zastosowaniu odpowiednich metod higienicznych.
Materiał edukacyjny pomoże:
- zapoznać się z tematym zwiazanym z nieprzyjemnym oddechem, uwzgleniając etiologię, diagnostykę oraz metody postępowania profilaktyczno-leczniczego w obrębie jamy ustnej
Ekspert

dr n. med. Agata Dudzik
Więcej wykładów dr n. med. Agata Dudzikdr n. med. Agata Dudzik., lekarz dentysta, specjalista periodontologii.
W 2010r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Wykładowca akademicki, pracuje w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2012 roku ukończyła kurs „Odour Judge Training” w University of The West England, absolwentka studiów podyplomowych „Badania Kliniczne – metodologia, organizacja, zarządzanie” (Uniwersytet Jagielloński 2015r.) oraz „Medycyna estetyczna dla lekarzy” (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa 2019r.).
W swojej pracy interesuje się szczególnie zagadnieniami związanymi z halitozą, jej przyczynami i sposobami leczenia oraz wpływem halitozy na jakość życia pacjentów. Tematyce tej poświęcona była jej rozprawa doktorska.
Satysfakcję sprawia jej prowadzenie zajęć ze studentami, przekazywanie im wiedzy merytorycznej i nauczanie ich umiejętności praktycznych.
Dodaj komentarz