Piękny uśmiech to marzenie wielu pacjentów. Niestety białe lub brunatne przebarwienia na powierzchni szkliwa mogą spowodować, że uśmiech przestanie być atrakcyjny. Jest to szczególnie istotny problem w przypadku pacjentów po leczeniu ortodontycznym. Ze względu na niedostateczne usuwanie płytki nazębnej po zdjęciu aparatu na prawidłowo ustawionych zębach mogą być widoczne zmiany próchnicowe.
Zaloguj się lub utwórz konto
Aby uzyskać dostęp do tego kursu i cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje nasza platforma, musisz się najpierw zalogować.
LogowanieNie masz konta? Możesz je utworzyć za darmo.
Utwórz kontoDlaczego warto utworzyć konto?
- Zyskujesz dostęp do stale rosnącej biblioteki kursów stomatologicznych obejmujących różne specjalizacje.
- Masz możliwość poszerzania wiedzy przy pomocy indywidualnie zaprojektowanych kursów.
- Udział w webinarach online zapewnia uzyskanie punktów edukacyjnych oraz certyfikatów ukończenia.
Zarejestruj się za darmo, to zajmie tylko chwilę!
Utwórz kontoWidoczne wczesne zmiany próchnicowe stanowią bez wątpienia poważny defekt estetyczny. Jest to duży problem szczególnie dla pacjentów po leczeniu ortodontycznym oraz lekarzy prowadzących leczenie. W codziennej praktyce klinicznej bardzo ważne jest wczesne wykrywanie oraz ocena ryzyka próchnicy.
Materiał edukacyjny pomoże:
- zapoznać się z definicją wczesnej zmany próchnicowej,
- poznać metody wykrywania próchnicy poczatkowej oraz klasyfikację zmian
- poznać metody leczenia próchnicy poczatkowej z uwzględnieniem roli fluoru i produktów wysokofluorkowych
Ekspert

lek. dent. Ewa Siudak
Więcej wykładów lek. dent. Ewa Siudaklek. dent. Ewa Siudak – absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Doktorantka Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła program Masterclass ze Stomatologii Estetycznej na University College London oraz studia podyplomowe z zakresu Badań Klinicznych na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeszcze podczas studiów brała udział w międzynarodowych praktykach w King’s College London oraz Yerevan State Medical University. Jest pierwszą autorką artykułów naukowych dotyczących opieki stomatologicznej nad kobietami w wieku rozrodczym: „Zmiany w przyzębiu a proces zapłodnienia, „Interakcje doustnych środków antykoncepcji hormonalnej z lekami stosowanymi w stomatologii” oraz „Wpływ doustnej antykoncepcji hormonalnej na stan zdrowia jamy ustnej”. Autorka artykułów z serii „W Lupach Ewy Siudak” skierowane do młodych lekarzy dentystów oraz studentów stomatologii.
Dodaj komentarz