Wpływ zawartości fluoru w pastach do zębów
Zaloguj się lub utwórz konto
Aby uzyskać dostęp do tego kursu i cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje nasza platforma, musisz się najpierw zalogować.
LogowanieNie masz konta? Możesz je utworzyć za darmo.
Utwórz kontoDlaczego warto utworzyć konto?
- Zyskujesz dostęp do stale rosnącej biblioteki kursów stomatologicznych obejmujących różne specjalizacje.
- Masz możliwość poszerzania wiedzy przy pomocy indywidualnie zaprojektowanych kursów.
- Udział w webinarach online zapewnia uzyskanie punktów edukacyjnych oraz certyfikatów ukończenia.
Zarejestruj się za darmo, to zajmie tylko chwilę!
Utwórz kontoDostępne obecnie szerokie spektrum środków profilaktycznych zawierających fluor w różnym stężeniu można podzielić na środki stosowane w profilaktyce profesjonalnej i domowej (w tym pasty o niskiej i wysokiej zawartości fluoru oraz płukanki). Celem pracy była analiza piśmiennictwa pod kątem wpływu past o różnej zawartości fluoru w codziennej profilaktyce domowej na zmineralizowane tkanki zęba. Dostępna jest szeroka baza publikacji klinicznych skupiających się na badaniu skuteczności preparatów fluorkowych w redukcji próchnicy. Pasty o niskim stężeniu fluoru (do 1000 ppm F-) są przedstawiane w publikacjach jako te o niższym działaniu przeciwpróchnicowym niż pasty standardowe. Wyniki badań nad pastami o wysokim stężeniu fluoru (1600-2800 ppm i 2800- 5000 ppm F-) wykazują ich zwiększoną skuteczność w redukcji próchnicy.
Materiał edukacyjny pomoże:
- przedstawić wyniki badań pod kątem wpływu past o różnej zawartości fluoru w codziennej profilaktyce domowej na zmienralizowane tkanki zęba
- podkreślić rolę, odpowiedniego doboru środków profilaktycznych i leczniczych z zastosowaniem zw. fluoru dla określonej grupy pacjentów
- podkreślić rolę, ciągłej edukacji w zakresie ich stosowania
- poznać badania naukowe, ukazujące zalety stosowania past do zębów z wyższą zawartością fluoru (1600-2800 ppm i 2800- 5000 ppm F-) na ich zwiększoną skuteczność w redukcji próchnicy
Eksperci

prof. dr hab. n. med Renata Chałas
Więcej wykładów prof. dr hab. n. med Renata Chałasprof. dr hab. n. med. Renata Chałas
Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Uniwersytetu Medycznego w Lubinie. Prowadzi wielokierunkowe badania naukowe skupione głównie wokół diagnostyki i leczenia próchnicy. Od kilkunastu lat opiekuje się Lubelskim Towarzystwem Studentów Stomatologii.

lek. dent. Paweł Maksymiuk
Więcej wykładów lek. dent. Paweł Maksymiuklek. dent. Paweł Maksymiuk
Lekarz dentysta, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
Specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Obecnie związany z Katedrą i Zakładem Medycyny Jamy Ustnej UM w Lublinie. Ukończył cykl szkoleniowy z zakresu profesjonalnego leczenia endodontycznego pod mikroskopem. Obszar głównych zainteresowań zawodowych obejmuje zabiegi z zakresu nowoczesnego leczenia endodontycznego oraz estetycznej stomatologii zachowawczej, a także leczenia chorób dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Szczególną uwagę w pracy poświęca dobrej komunikacji, która jest kluczem do postawienia właściwiej diagnozy oraz zaplanowania leczenia zgodnie z oczekiwaniami Pacjenta. W trakcie wizyt za jeden z priorytetów, obok miłej atmosfery i braku pośpiechu, uważa edukację w zakresie dbania o zdrowie zębów.
Podczas studiów zaangażowany w działalność organizacji studenckich i pracę naukową. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny zdał z najwyższym wynikiem w sesji. Uczestnik krajowych oraz zagranicznych konferencji. Ogromną satysfakcję zawodową czerpie zarówno z pomocy pacjentom, jak i rozwoju naukowego oraz możliwości przekazywania swojej wiedzy oraz doświadczenia studentom.
Dodaj komentarz