YOU ARE ON THE STAGING WEBSITE
Professional Oral Care Learning
Chemiczna kontrola płytki nazębnej w zapobieganiu i leczeniu chorób przyzębia

Wykład skoncentruje się na omówieniu roli czynnika bakteryjnego w rozwoju zapalenia dziąseł i zapalenia przyzębia- uczestnicy poznają chemiczne metody walki z płytką nazębną oraz wskazania i przeciwwskazania do stosowania poszczególnych środków antyseptycznych w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia.

Bakterie biofilmu nazębnego są podstawowym czynnikiem etiologicznym nie tylko choroby próchnicowej ale również najczęściej występujących chorób przyzębia- zapalenia dziąseł oraz zapalenia przyzębia. W walce z płytką nazębną obok mechanicznego jej usuwania przez profilaktyczne zabiegi domowe i profesjonalne, bardzo ważną rolę odgrywa chemiczna kontrola biofilmu. W trakcie wykładu przedstawiona zostanie rola czynnika bakteryjnego w rozwoju zapalenia dziąseł i zapalenia przyzębia. Omówione zostaną chemiczne metody walki z płytką nazębną zarówno w trakcie przeprowadzania zabiegów profesjonalnych jak i podczas wykonywania domowych profilaktycznych zabiegów higienicznych . Przedstawione zostaną wskazania i przeciwwskazania do stosowania poszczególnych środków antyseptycznych w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia.

Materiał edukacyjny pomoże:

  • poznać najskuteczniejsze metody walki z płytką nazębną
  • przedstawić najnowsze wytyczne profilaktyki domowej oraz profesjonalnej chorób przyzębia
  • zaktualizować wiedzę w zakresie stosowania środków antyseptycznych w profilaktyce i leczeniu zapaleń dziąseł i przyzębia
Te treści mają pomóc w poszerzaniu wiedzy na temat zdrowia jamy ustnej. Zostały przygotowane przez eksperta, który wyraża swoje własne opinie i poglądy. Nie są one zamiennikiem profesjonalnej porady, diagnozy czy leczenia i mogą nie odzwierciedlać w pełni stanowiska firmy Colgate-Palmolive.

Ekspert

dr hab. n. med. Małgorzata Nędzi-Góra

Więcej wykładów dr hab. n. med. Małgorzata Nędzi-Góra

dr hab. n. med. Małgorzata Nędzi-Góra
Absolwentka Oddziału Stomatologii (1999) I Wydziału Lekarskiego oraz absolwentka Studium Doktoranckiego (2005) Warszawskiej Akademii Medycznej. W 2007 roku uzyskała tytuł specjalisty periodontologa. Jest wieloletnim pracownikiem dydaktyczno-naukowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego- w latach 2000-2020 w Zakładzie Chorób Błony śluzowej i Przyzębia, obecnie w Zakładzie Higieny Stomatologicznej WUM. W kręgu jej zainteresowań pozostają zagadnienia dotyczące etiopatogenezy, profilaktyki i leczenia chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.

  • Język: Polski
  • Data rozpoczęcia: 2024-09-13 10:00:00

Dodaj komentarz

Some text some message..