Podczas e-sympozjum i wykładów prowadzonych przez Ekspertów z zakresu stomatologii zachowawczej, periodontologii i ortodoncji zaprezentowane zostaną “ścieżki” postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w przypadku nadwrażliwości. Dowiesz się, jak unikać błędów diagnostyczno-leczniczych , które mogą prowadzić do wystąpienia problemu i dalszych powikłań.
Wydarzenie stanowić będzie praktyczny przewodnik dla lekarzy dentystów, higienistek stomatologicznych i studentów.
Problematyka nadwrażliwości podczas e-sympozjum będzie analizowana pod kątem określonych sytuacji klinicznych, uwzględniających.czynniki jatrogenne lub inne patologie zębowe i okołozębowe, w oparciu o znaczenie stosowania określonego protokołu oceny nadwrażliwości.
Celem wydarzenia jest wytyczenie jasnych kierunków działania i wskazanie najlepszych praktyk, aby zidentyfikować problem na wczesnym etapie oraz wdrożyć skuteczne metody prewencyjne i terapeutyczne. Pokażemy jak zbudować interdyscyplinarny model współpracy, który umożliwia nie tylko efektywne leczenie nadwrażliwości ale także minimalizację ryzyka jej wystąpienia. Skupimy się na przytoczeniu konkretnych sytuacji klinicznych, w których błędy diagnostyczne lub terapeutyczne miały poważne konsekwencje, oraz wskazanie, co można było zrobić, aby ich uniknąć.
Spotkanie ma na celu zwiększenia świadomości znaczenia interdyscyplinarnego podejścia w pracy z pacjentem, którego nadwrażliwość może mieć różne podłoże i wymagać kompleksowego leczenia.
Dołącz do nas, aby móc obierać właściwe kierunki postępowania i zdobywać najnowszą, popartą badaniami klinicznymi wiedzę, która pozwoli podjąć właściwe decyzje terapeutyczne, zapewniając najwyższa jakość opieki nad pacjentem.
Materiały wspierające:
Protokół oceny nadwrażliwości i zestaw próbek elmexⓇ SENSITIVE PROFESSIONAL*
*Liczba zestawów ograniczona. elmex® SENSITIVE PROFESSIONAL Pasta do zębów dla dorosłych do codziennego stosowania w przypadku nadwrażliwości zębiny.
Punkty edukacyjne dla lekarzy dentystów:
Za udział w webinarze oraz pozytywny wynik testu wiedzy otrzymanego po zakończeniu wydarzenia, lekarzowi stomatologowi przysługuje 1 punkt edukacyjny.
Punkty edukacyjne dla higienistek i asystentek stomatologicznych:
Za udział w webinarze higienistce i asystentce stomatologicznej przysługuje 1 punkt edukacyjny.
Za udział w webinarze oraz pozytywny wynik testu wiedzy otrzymanego po zakończeniu wydarzenia, higienistce i asystentce stomatologicznej przysługują 3 punkty edukacyjne.
Liczba punktów zależy od długości trwania webinaru.
Jak to działa?
Po zakończeniu webinaru, otrzymają Państwo test, który należy uzupełnić wedle swojej najlepszej wiedzy. Po jego poprawnym rozwiązaniu wygenerowane zostanie zaświadczenie z ilością przyznanych punktów (których liczba może się zmienić w zalezności od czasu trwania wydarzenia oraz liczby wykładów).
Materiał edukacyjny pomoże:
- zobaczyć przypadki nieadekwatnej diagnostyki różnicowej
- dowiedzieć się jakie skutjki moga przynieść zaniedbania w profilaktyce i brak oceny czynników ryzyka
- zidentyfikować recesje dziąsłowe związane z leczeniem ortodontycznym i nieprawidłową higieną
- zrozumieć kompleksowe terapie interdyscyplinarne w leczeniu pacjentów ortodontycznych i periodontologicznych
Eksperci

dr n. med. Angelika Wójcicka-Rubin
Więcej wykładów dr n. med. Angelika Wójcicka-Rubindr n. med. Angelika Wójcicka – Rubin
Specjalista periodontologii
Nauczyciel akademicki, adiunkt w Zakładzie Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej i Przyzębia UM w Łodzi oraz pracownik Centralnego Szpitala Klinicznego Instytutu Stomatologii UM w Łodzi. W 2009 roku ukończyła specjalizację w dziedzinie periodontologii oraz otrzymała stopień doktora nauk medycznych.
Jest autorką kilkunastu publikacji w czasopismach recenzowanych. Nieustannie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach o tematyce periodontologicznej w kraju i zagranicą. Ukończyła m.in. trójmodułowy kurs periodontologiczno -implantologiczny prof. Giovanni Zucchelli w Bolonii, oraz międzynarodowy cykl szkoleń z metodyki nauczania AMEE. Prowadzi wykłady i szkolenia o tematyce periodontologicznej w zakresie szkoleń podyplomowych i specjalizacyjnych. Członek Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz European Federation of Periodontology. Główne zainteresowania zawodowe dotyczą leczenia zapalnych chorób przyzębia i chirurgii plastycznej dziąsła oraz propagowania stomatologii holistycznej.

dr hab. n. med Monika Machoy
Więcej wykładów dr hab. n. med Monika Machoydr hab. n. med. Monika Machoy
Studia na kierunku lekarsko-stomatologicznym w Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie ukończyła z wyróżnieniem w 2009 roku. W 2007–2008 studiowała na Ernst Moritz Arndt Universität, w Greifswaldzie w Niemczech. W 2015 ukończyła Studia Doktoranckie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie obroną pracy doktorskiej pt. „ Stan powierzchni szkliwa po leczeniu ortodontycznym cienkołukowymi aparatami stałymi” z wyróżnieniem Summa Cum Laude. W latach 2014-2017 odbyła szkolenie specjalizacyjne w zakresie ortodoncji w Kieferorthopaedische Abteilung Technische Universitaet Dresden, Niemcy, posiada tytuł specjalisty. W latach 2017 – 2022 pracowała jako asystent w Zakładzie Ortodoncji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W 2022 uzyskała habilitację na podstawie osiągnięcia naukowego pt. „Zastosowanie metod analizy i przetwarzania obrazów do oceny tkanek zęba i przyzębia oraz ich biometrycznej ewaluacji w identyfikacji czynników ryzyka działań niepożądanych”. Od 2022 r. do teraz pracuje jako adiunkt oraz kierownik Zakładu Periodontologii PUM, jest w trakcie drugiego szkolenia specjalizacyjnego z zakresu periodontologii.
Ekspertka recenzująca projekty w NCBR i ABM, autorka ponad czterdziestu publikacji w recenzowanych czasopismach, które zacytowano w sumie już ponad 1200 razy.
Edytorka i współautorka książki Computer Vision in Dentistry wydanej w języku angielskim na całym świecie.
Obecnie studentka Harvard University Clinical Scholars Research Training.
Członkini towarzystw naukowych PTS, EOS, PAA, PTP

lek. dent. Paweł Koniec
Więcej wykładów lek. dent. Paweł Konieclek.dent. Paweł Koniec
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Doświadczony wykładowca rozwijający swoje zainteresowania i podnoszący kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, skupiający ponadto uwagę na zagadnieniach związanych z nadwrażliwością. W swojej codziennej praktyce zajmuje się stomatologią zachowawczą minimalnie inwazyjną, endodoncją oraz stomatologią estetyczną. Pełni rolę konsultanta merytorycznego przy tworzeniu materiałów edukacyjnych dla pacjentów.
Kategorie
Podobne kursy
webinar

lek. dent. Ewa Dudkiewicz
Dodaj komentarz