Podczas wykładu będą zaproponowane protokoły postępowania z nadwrażliwością zębów dedykowane lekarzom praktykom oraz zalecane ich pacjentom z naciskiem na korzyści terapeutyczne ultra zachowawczego podejścia.
Nadwrażliwość zębów to wieloprzyczynowa ostra reakcja kompleksu miazgowo – zębinowego manifestująca się bólem, który potrafi niezmiernie utrudnić codzienną egzystencję pacjentów. Choć przyczynowe patologie twardych tkanek zębów rozwijają się zazwyczaj stopniowo i powoli, sama nadwrażliwość pojawia się nagle i często przy niepowtarzających się bodźcach zewnętrznych. Podczas webinarium zostaną w sposób uporządkowany przedstawione i omówione przyczyny nadwrażliwości z przykładami klinicznej rzeczywistości prelegentki/autorki. Ponadto będą zaproponowane ścieżki/ protokoły postępowania z nadwrażliwością zębów dedykowane lekarzom praktykom oraz zalecane ich pacjentom z naciskiem na korzyści terapeutyczne ultra zachowawczego podejścia.
Materiał edukacyjny pomoże:
- dowiedzieć się, jak z sukcesem przeprowadzić leczenie nadwrażliwości zębiny
- poznać cele i wyznaczniki skutecznej terapii nadwrażliwości
- poznać aktualne protokoły postępowania z nadwrażliwością
- dowiedzieć się, jak poprawnie przeprowadzić diagnostykę tej jednostki chorobowej
Ekspert

dr n. med. Małgorzata Płuciennik-Stronias
Więcej wykładów dr n. med. Małgorzata Płuciennik-Stroniasdr n. med. Małgorzata Płuciennik-Stronias
Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi). W trakcie studiów i stażu podyplomowego brała czynny udział w działalności Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej AM w Łodzi. Za prace wygłoszone na konferencjach studenckich zdobyła: drugą nagrodę w sesji prac klinicznych w 1995 r. oraz nagrodę im. Prof. Wł. Józefowicza za najlepszą pracę nowatorską w 1996 r. Od 1997 do 2013 r. zatrudniona na etacie asystenta w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej UM w Łodzi. W tym czasie opublikowała 11 prac pełnotekstowych, w tym 7 oryginalnych i 4 przeglądowe, w recenzowanych czasopismach naukowych. W 2005 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych za pracę pt:” Wpływ materiałów do wypełnień uwalniających fluor na skład płytki nazębnej. Badania in vivo.” W 2010 r. otrzymała Nagrodę Rektora Za Osiągnięcia Dydaktyczne za współautorstwo w podręczniku pt.: ”Kariologia współczesna. Postępowanie kliniczne” pod red. prof. zw. dr hab. n. med. D. Piątowskiej z 2009 r. W 2001 r. uzyskała z wyróżnieniem I° specjalizacji ze stomatologii ogólnej, a w 2008 r. zdobyła specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Pracownik dydaktyczny przy Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2017 – 2022 na stanowisku adiunkta była opiekunem Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Stomatologii Zachowawczej oraz opiekunem specjalizacji 7 specjalizantów ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Współautor wielu prac z zakresu stomatologii.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz członkiem Komisji Kultury w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi. Nieustannie stara się poszerzać swoją wiedzę stomatologiczną uczestnicząc w kongresach międzynarodowych oraz kursach doszkalających z zakresu endodoncji, stomatologii estetycznej i implantologii.
Dodaj komentarz