YOU ARE ON THE STAGING WEBSITE
Professional Oral Care Learning
Powikłania leczenia ortodontycznego okiem periodontologa

Powikłania leczenia ortodontycznego okiem periodontologa

Wykład dotyczy możliwych powikłań w trakcie i po leczeniu ortodontycznym (etiologia, rodzaje powikłań) oraz jak można im skutecznie zapobiegać.

Materiał edukacyjny pomoże:

  • poznać etiologię oraz możliwe powikłania w trakcie i po leczeniu ortodontycznym
  • dowiedzieć się, jak można zapobiegać powikłaniom leczenia ortodontycznego oraz czy można uniknąć lub zminimalizować ich występowanie?
  • dowiedzieć się, jaka jest rola periodontologa we wspomaganiu leczenia ortodontycznego
  • dowiedzieć się, jak powinno wyglądać leczenie periodontologicznych powikłań (skutków) leczenia ortodontycznego
Te treści mają pomóc w poszerzaniu wiedzy na temat zdrowia jamy ustnej. Zostały przygotowane przez eksperta, który wyraża swoje własne opinie i poglądy. Nie są one zamiennikiem profesjonalnej porady, diagnozy czy leczenia i mogą nie odzwierciedlać w pełni stanowiska firmy Colgate-Palmolive.

Ekspert

dr hab. n. med. Magdalena Sulewska

Więcej wykładów dr hab. n. med. Magdalena Sulewska

dr hab. n. med. Magdalena Sulewska
staż pracy w dydaktyce – od 2008 r.
specjalista w dziedzinie periodontologii – od 2016.
W 2007 roku ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku z wynikiem bardzo dobrym. W 2008 roku rozpoczęła Dzienne Studia Doktoranckie na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim UMB. Od 2008 roku pracownik Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, obecnie pełni w nim funkcję adiunkta. W latach 2009-2012 pełniła funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UDSK. W latach 2009-2014 była prezesem „Fundacji Nadzieja i Szansa” działającej na rzecz dzieci specjalnej troski, w tym również z zespołem Downa, co zaowocowało realizacją tez pracy doktorskiej. W 2012 roku obroniła pracę doktorską pt.: „Stan jamy ustnej pacjentów z zespołem Downa, a aktywność antyoksydacyjna w surowicy krwi, erytrocytach i ślinie”, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Cztery lata później, w 2016 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie periodontologii. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach w kraju i za granicą m.in.: w Niemczech, Włoszech, Francji i UK. Jest członkiem zespołów badawczych prowadzących liczne projekty naukowe oraz autor kilkudziesięciu publikacji oraz doniesień zjazdowych w kraju i za granicą. Za osiągnięcia naukowe otrzymała nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w roku 2017 i 2018. W 2020 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego na podstawie rozprawy „Ocena skuteczności terapii fotodynamicznej w leczeniu liszaja płaskiego jamy ustnej”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, European Federation of Periodontology, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz International Team for Implantology.

  • Język: Polski
  • Data rozpoczęcia: 2024-09-13 10:00:00

Dodaj komentarz

Some text some message..