Leczenie periodontologiczne krok po kroku
Podczas wykładu przedstawiona będzie aktualna wiedza na temat przebiegu niechirurgicznego leczenia zapaleń dziąseł i przyzębia. W szczególności zwrócimy uwagę na rodzaj zabiegów niechirurgicznych z prezentacją nowych protokołów. Omówione zostanie wykorzystanie instrumentów ręcznych i ultradźwięków, a także zostaną przedstawione wskazania do ich zastosowania. Celem wykładu jest także ocena i omówienie skuteczności terapii wspomagających skojarzonych z niechirurgicznym leczeniem przyzębia u pacjentów z zapaleniem przyzębia w I-III stopniu zaawansowania: dokonamy przeglądu zaleceń dotyczących zapalenia przyzębia w stadiach I-III, w aspekcie mechanicznej i chemicznej kontroli płytki nazębnej.
Materiał edukacyjny pomoże:
- zdobyć aktualną wiedzą na temat przebiegu niechirurgicznego leczenia zapaleń dziąseł i przyzębia
- poznać nowe protokoły zabiegów niechirurgicznych oraz potrafił ocenić ich skuteczność w leczeniu chorób przyzębia
- zastosować narzędzia ręczne i ultradźwiękowe w leczeniu periodontologicznym, rozumiejąc wskazania do ich zastosowania
- ocenić skuteczność terapii wspomagających w leczeniu zapalenia przyzębia w I-III stopniu zaawansowania
- poznać zalecenia dotyczące mechanicznej i chemicznej kontroli płytki nazębnej w leczeniu zapalenia przyzębia w stadiach I-III
Ekspert

dr n. med. Agata Dudzik
Więcej wykładów dr n. med. Agata Dudzikdr n. med. Agata Dudzik., lekarz dentysta, specjalista periodontologii.
W 2010r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.
Wykładowca akademicki, pracuje w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2012 roku ukończyła kurs „Odour Judge Training” w University of The West England, absolwentka studiów podyplomowych „Badania Kliniczne – metodologia, organizacja, zarządzanie” (Uniwersytet Jagielloński 2015r.) oraz „Medycyna estetyczna dla lekarzy” (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa 2019r.).
W swojej pracy interesuje się szczególnie zagadnieniami związanymi z halitozą, jej przyczynami i sposobami leczenia oraz wpływem halitozy na jakość życia pacjentów. Tematyce tej poświęcona była jej rozprawa doktorska.
Satysfakcję sprawia jej prowadzenie zajęć ze studentami, przekazywanie im wiedzy merytorycznej i nauczanie ich umiejętności praktycznych.
Dodaj komentarz