Profilaktyka i leczenie fluoru
Nowoczesne, minimalnie inwazyjne podejście do każdego leczenia powinno być skrupulatnie zaplanowane i powinno obejmować cały proces leczniczy, od postawienia diagnozy i zaplanowania postępowania terapeutycznego aż po odpowiednie opracowanie ubytku i ostateczne odbudowanie tkanek zęba. Często niedocenianym, a nierzadko i pomijanym w codziennej pracy lekarzy dentystów aspektem jest profilaktyka, która powinna stanowić kluczową strategię współczesnej minimalnie inwazyjnej stomatologii interwencyjnej. Jakie korzyści zarówno dla lekarza dentysty, jak i dla pacjenta oferuje profilaktyka fluorkowa w świecie minimalnie inwazyjnej stomatologii? Jak wykorzystać potencjał i możliwości profilaktyki fluorkowej w codziennej pracy z pacjentem?
Wykład dotyczy zagadnienia minimalnie inwazyjnego leczenia i odpowiada na pytanie: “Jakie korzyści zarówno dla lekarza dentysty jak i dla pacjenta oferuje profilaktyka fluorkowa w świecie minimalnie inwazyjnej stomatologii?”
Materiał edukacyjny pomoże:
- dowiedzieć się, jakie jest współczesne podejście do leczenia choroby próchnicowej w oparciu o stomatologię minimalnie interwencyjną (MID)
- poznać zasady leczenia minimalnie inwazyjnego
- dowiedzieć się, jak powinien wyglądać plan profilaktyczno leczniczy w MID
- dowiedzieć się, jak planować proces leczenia
- rekomendować właściwe postępowanie profilaktyczne wspierające proces leczenia pacjenta
Ekspert

lek. dent. Maria Liszewska
Więcej wykładów lek. dent. Maria Liszewskalek. dent. Maria Liszewska – absolwentka stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, zaangażowana w działalność Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, gdzie przez 3 lata pełniła funkcję Narodowego Koordynatora ds. Profilaktyki oraz współorganizatora jednej z największych w Polsce konferencji dla studentów stomatologii oraz młodych lekarzy dentystów – HollyŁódź Smile. Spełnia się jako autorka wpisów edukacyjnych oraz popularnonaukowych. Interesuje się głównie minimalnie inwazyjnymi technikami nowoczesnej stomatologii oraz profilaktyką chorób jamy ustnej.
Dodaj komentarz